www.simasanaat.com

آخر هفته بی‌رمق بازار سرمایه

بازار سرمایه آخرین روز کاری هفته را با رشدی ۸۴۰ واحدی، در ارتفاع ۲ میلیون و ۹۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش سیماصنعت، بازار سرمایه در ادامه روند فرسایشی و متزلزل خود، روز جاری را اگرچه متعادل آغاز کرد و تا انتهای بازار تقریبا نوسان خاصی را تجربه نکرد. البته بررسی روند معاملات این روزهای بازار نشان می دهد همانطور که تقاضای قوی در بازار وجود ندارد، از طرفی عرضه ی سنگین هم در بازار مشاهده نمی شود و به نظر می رسد بازار در حال تصمیم گیری برای ادامه مسیر است.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی جزئی به ۲ میلیون و ۹۸ هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با بدون تغییر در ارتفاع ۷۳۸ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «کنور» و «کگل» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «آریا» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «کساپا» و «تکاردان» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «فصبا» و «نخریس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۴۲ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۷ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۸۰ نماد در محدوده مثبت و ۱۶۷ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام