www.simasanaat.com

آغاز مطالعات استخراج گاز از دریای خزر

استاندار مازندران از فراهم شدن مقدمات لازم برای انجام کارهای مطالعاتی استخراج گاز از ذخایر دریای مازندرانی خزر این استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمود حسینی پور روز شنبه در جلسه ستاد عالی رشد اقتصادی استان در ساری، با اشاره به ناترازی های موجود در انرژی برق و گاز این استان، افزود: برای رفع این مشکل ماموریت هایی برای دستگاه های اجرایی استان در نظر گرفته شده بود که در جلسه امروز توضیحاتی نیز در این زمینه ارایه شد.

وی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در صنعت برق و گاز مازندران جه در بخش سرمایه گذاری و چه در افزایش بهره وری رشد قابل ملاحظه صورت گرفته است که فراتر از حد انتظار ستاد عالی رشد اقتصادی استان بود.

مقام عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: در حوزه برق نیز با اجرای ۴۸ طرح بزرگ از محل منابع فاینانس، امیدواریم ناترازی برق به ویژه در بخش صنعت این استان رفع شود.

حسینی پور بر لزوم رفع موانع و مشکلات فراروی بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری در صنعت برق مازندران تاکید کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت ها برای تحقق ابن مهم به شکل مطلوب استفاده کرد.

وی با اشاره به صنعتی بودن شهر آمل و وجود واحدهای تولیدی و صنعتی فراوان در این منطقه، تصریح کرد: فعالان اقتصادی آمل در رشد اقتصادی استان نقش موثری دارند و این روند باید در سایر شهرستان ها نیز عملیاتی و اجرایی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه رشد اقتصادی مازندران از جمله در آمل روند مطلوبی را طی می کند، افزود: دیگر شهرستان های استان نیز باید در رشد اقتصادی هشت درصدی نقش و سهم بیشتری ایفا کنند.

حسینی پور اظهار کرد: در صورت محقق شدن رشد اقتصادی هشت دزصدی مازندران، برای سال آینده رشد اقتصادی ۱۲ درصدی را در این استان هدف گذاری خواهیم کرد.

انتهای پیام