www.simasanaat.com

افزایش ۲۰ درصدی رای‌دهندگان در اغلب نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

مسئول برگزاری انتخابات در خارج از کشور خبر داد که در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به دور اول، حضور رای‌دهندگان در اغلب نمایندگی‌های ایران افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

«علیرضا محمودی» مسئول برگزاری انتخابات در خارج از کشور روز جمعه با بیان این‌که در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تعداد شعب اخذ رای افزایش پیدا کرد، گفت: در ۲ کشور اسپانیا و عراق شعب اخذ رای افزایش پیدا کرد و از طرق دیگر این امکان فراهم شد که ایرانیان مقیم کانادا با حضور در سه نقطه در مرز کانادا و آمریکا در انتخابات شرکت کنند.

او با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور اواخر شب گذشته در نیوزیلند آغاز شد و رای‌گیری در آمریکا نیز تا بامداد روز شنبه به وقت تهران ادامه خواهد داشت ، گفت: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری امنیت روانی و آسایش رای‌دهندگان در خارج از کشور نسبت به دور اول انتخابات بهبود چشمگیری یافته بود.

محمودی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، همچنین گفت نتایج شمارش آرا در خارج از کشور بر اساس مکانیزم قانونی از سوی وزارت خارجه به وزارت کشور ارسال می‌شود.

مقام وزارت خارجه ایران خبر داد که «در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دور اول شاهد افزایش حضور ۲۰ درصدی رای‌دهندگان در اغلب نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور بودیم».

انتهای پیام