www.simasanaat.com

ایران و امارات در صدور خدمات فنی و مهندسی در کشور ثالث با هم کار کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و امارات در زمینه خدمات فنی و مهندسی توانمندی زیادی دارند و‌ حتی می توانیم در کشور ثالث پروژه مشترک اجرا کنیم.

به گزارش سیماصنعت، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان در سخنرانی خود در اتاق بازرگانی ابوظبی اظهار داشت: ایران و امارات سوابق و پیشینیه و روابط اقتصادی و تجاری و حجم ۲۷ میلیارد مراودات تجاری نشانه از این عمیق بودن این روابط است.

وی افزود: امارات دومین شریک تجاری بعد از چین است؛ نقش اتاق‌های بازرگانی و فعالین اقتصادی نقش ویژه‌ای در این روابط دارند، اما آنها باید شجاعت لازم را داشته باشند و البته باید حمایت هم شوند.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان تصریح کرد: ایران سرزمین و هاب ترانزیت و کریدور بی نظیر شمال – جنوب است و اگر امارات از این فرصت و بنادر لجستیکی ایران استفاده کند و در بنادر جدید سرمایه گذاری کرده و آنها را توسعه دهد قطعا اقتصادش رشد بیشتری کرده و به راحتی به اوراسیا دسترسی پیدا می‌کند.

وی گفت: رشد ۵۶ درصدی ترانزیت جاده‌ای ایران در سال گذشته نشان می‌دهد عزم جدی برای این حوزه داریم.

بذرپاش خاطرنشان کرد: فرصت‌های موجود برای تجارت کالا و تشکیل کنسرسیوم‌های مشترک و سرمایه گذاری مشترک باید توسط دو کشور تصمیم گیری شود.

وی افزود: تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک لازم و مهم است؛ در هفته ۳۲۰ پرواز بین ایران و امارات انجام می‌شود ارتقا خدمات فنی و مهندسی در دو کشور و حتی در کشور ثالث می‌تواند فرصت‌های جدیدی بوجود آورد و امتیازات زیادی در مناقصات برای طرفین دارد.

بذرپاش گفت: تبادل هیات‌های تجاری بین دو کشور می‌تواند آثار و برکات زیادی داشته باشد؛ اخیرا در تهران نمایشگاه ایران اکسپو برگزار شد که برخی مسئولان اماراتی از آن بازدید کردند.

وی اظهار داشت: تمام تلاش دولت‌ها باید برداشتن موانع از جلوی پای آنها و افزایش مراودات تجاری و اقتصادی باشد و رسیدن میزان تبادلات تجاری اقتصادی به سالی ۳۰ میلیارد دلار حداقل خواسته تجار و فعالان است.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان تصریح کرد: دشمنان مشترک ایران و امارات تلاش می‌کنند بین دو کشور اختلاف افکنی کنند، اما مسئولین ۲ کشور آنرا خنثی کرده اند.

وی افزود: برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک بخشی از افق روشن توسعه روابط ایران و امارات است.

انتهای پیام

 

وزارت راه و شهرسازی – روابط اقتصادی