www.simasanaat.com

بازار بورس متعادل شد

بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را در شرایطی که همچنان محدودیت دامنه نوسان ادامه دارد، با رشدی ۴ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش سیماصنعت، بازار سهام اولین روز کاری هفته بر خلاف دو روز گذشته، متعادل آغاز کرد و رفته رفته هر چه به ساعات پایانی بازار نزدیک شدیم، بر فشار عرضه ها افزوده شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۴ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۴۷ هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۲۰۰ واحدی به ارتفاع ۶۶۵ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «نوری»، «فملی» و «بوعلی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «تجلی» و «فصبا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خودرو»، «ذوب» و «شپنا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «کرمان» و «گدنا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲ تیر ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۳ هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۷۷ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۰۹ نماد در محدوده مثبت و ۲۲۸ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۰۸ نماد در محدوده مثبت و ۱۵۰ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام