www.simasanaat.com

بورس بازهم رکوردزنی کرد

شاخص‌های بازار سرمایه در سومین روز هفته شروعی طوفانی و مثبت را تجربه کردند و در پایان شاهد رشد 2,08 درصدی شاخص کل و همچنین صعود 1,36 درصدی شاخص هم وزن بودیم.  سبقت ارزش معاملات از کانال 8 همت را می‌توان نکته‌ای مثبت ارزیابی کرد چرا که به گفته کارشناسان تثبیت این مهم در اعداد بالا می‌تواند نوید دهنده چشم‌اندازی روشن برای بازار سرمایه باشد.

به گزارش سیماصنعت، در روز جاری همچنان شاهد تداوم روند خروج پول از صندوق‌های بادرآمد ثابت بودیم به طوری که این عدد به ۷۴۵ میلیارد تومان رسید؛ کارشناسان معتقدند در شرایط صعودی بازار این اتفاق امری طبیعی است.

به این ترتیب شاخص کل بازار سرمایه همچنان با رشد همراه است؛ به طوری که امروز شاخص کل با بیش از ۴۴ هزار واحد افزایش به رقم دو میلیون و ۱۶۵ هزار واحد رسید.

امروز (دوشنبه) بازار سرمایه بیشترین میزان رشد را در هفت روز اخیر تجربه کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز ۴۴ هزار و ۲۹ واحد افزایش پیدا کرد و در عدد دو میلیون و ۱۶۵ هزار و ۲۲۸ واحد ایستاد.

امروز ۵۷۲ هزار و ۳۶۴ فقره معامله به ارزش ۷۹۴۳ میلیارد تومان در بازار سرمایه انجام شد.

همچنین شاخص کل هم وزن ۹۹۳۸ واحد افزایش یافت و به ۷۴۱ هزار و ۳۸۹ واحد رسید.

فولاد، فارس، تاپیکو و فملی امروز به ترتیب بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند. فولاد، شستا، شپنا و خگستر نیز از نمادهای پرتراکنش بورس بودند.

امروز بازار فرابورس نیز ۳۲۹ واحد رشد کرد و به عدد ۲۶ هزار و ۵۹ واحد رسید.

دراین بازار، ۳۰۰ هزار و ۷۴۴ معامله به ارزش بیش از ۲۶۲ هزار میلیارد تومان انجام شد.

بپاس، آریا، هرمز و شگویا از نمادهای تاثیرگذار و کرمان، کرومیت، فصبا و خاور از نمادهای پرتراکنش بازار سرمایه بودند.

انتهای پیام