www.simasanaat.com

تاکید مدیرعامل فولاد هرمزگان بر توسعه صنعت و حمایت واقعی از تولید

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: نیازمند نگاه ویژه به صنعت و تولید برای اشتغال‌زایی، حفظ ارزش پول ملی و تحقق شعار سال هستیم و راه نجات کشور توسعه صنعت و حمایت واقعی از تولید است.

به گزارش سیماصنعت، عطاالله معروفخانی در جلسه مشترک با احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، مهدی باقری سرپرست اداره کل استاندارد هرمزگان و محمود محبی معاون فناوری اطلاعات گمرک و جانشین ناظر کل گمرکات استان هرمزگان بیان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری سال‌ها است که شعار سال را حمایت از تولید قرار دادند. امسال نیز باز بر تولید تاکید کردند و شعار سال نیز جهش تولید با مشارکت مردم انتخاب شده است. از این رو، راه نجات کشور توسعه صنعت و حمایت واقعی از تولید است.

وی افزود: اگر قصد داریم مشکلات کشور مانند اشتغال، حفظ ارزش پول ملی و… حل شود. فقط باید از تولید و صنعت به طور واقعی حمایت کرد. امیدوار هستیم مسئولان در سطح کشور از شعار سال به صورت واقعی حمایت کنند و به آن جامه عمل بپوشانند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: نیازمند حمایت واقعی از تولید به ویژه برای جلب مشارکت مردمی جهت تحقق شعار سال هستیم. از این رو باید نگاه ویژه‌ای به صنعت و تولید داشته باشیم. در صورتی که این حوزه توسعه پیدا کند، قطعا با اشتغال ناشی از توسعه، رونق اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود. انتظار داریم با همت و تلاش مسئولان، در استان هرمزگان این امر تحقق پیدا کند.

معروفخانی با اشاره به تحول ایجاد شده در فولاد هرمزگان، تصریح کرد: با حمایت مسئولان استانی، خوشبختانه فولاد هرمزگان اجرای طرح‌های توسعه‌ای بزرگی را آغاز کرده است. امیدوار هستیم طی دو تا سه سال آینده با بهره‌برداری از پروژه‌های فولاد هرمزگان و ستاره سیمین، استان هرمزگان بتواند به یکی از قطب‌های بزرگ فولادی در کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: در کنار بهره‌برداری از طرح‌‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان، شاهد ایجاد اشتغال چند هزار نفری در استان هرمزگان خواهیم بود. قطعا فولاد هرمزگان نقش محوری را در اقتصاد این استان ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه با اشاره به لزوم استانداردسازی فرایندها و فعالیت‌ها تولیدی و بازرگانی، عنوان کرد: نیاز است در تحقق شعار سال ضمن رعایت الزامات استاندارد در بخش تولید و مصارف و… با همکاری و مشارکت سازمان‌های ذی‌ربط، فرایند های تامین، واردات و صادرات تسهیل و تسریع شود.

معروفخانی اظهار کرد: شرکت نگین فولاد هرمزگان از آبان ماه سال گذشته با اتکا به توان و دانش فنی کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های خود توانسته است پلتفرم و زیرساخت‌های لازم را به همراه تجهیزات در اسکله شهید رجایی مهیا و آماده خدمت‌رسانی کند. در این مسیر با صدور مجوزهای صلاحیت در همه دامنه‌ها، شرکت نگین فولاد هرمزگان توانست به عنوان آزمایشگاه تخصصی جامع و مرجع، مشکلات منطقه و کشور را در تعیین ماهیت و آزمون مرتفع کند. در ادامه این شرکت با تخصیص زمین یک هکتاری در شهر بندرعباس قصد دارد جامع‌ترین پژوهشگاه و آزمایشگاه و خدمات بازرسی را در سطح بین‌الملل راه‌اندازی کند.

انتهای پیام

 

فولاد هرمزگان – ارزش پول ملی