www.simasanaat.com

تحریم‌های آمریکا و حکایت معروف شهید همت؛ بین همه شرکت‌های موفق ایرانی چرا فولاد خوزستان؟

محمد جامعی، مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان در پیامی با اشاره به تحریم فولاد خوزستان از سوی آمریکا حکایت معروفی از شهید همت را مطرح می کند.

به گزارش سیماصنعت، متن یادداشت جامعی را در ادامه بخوانید:

در واکنش به حمله بی‌سابقه و غرور آفرین سپاه پاسداران به سرزمین‌های اشغالی، حاکمیت خودخوانده اسرائیل این روزها در تشویش و التهاب به سر می‌برد و در بروز واکنشی موثر درمانده است.

حملات سپاه مهمترین پیامش شکستن پروپاگاندای گنبد آهنین بود تا رژیم صهیونیستی به چشم خود ببیند اگر بار دیگر چشم طمعی به این آب و خاک داشته باشد موشکهای محصول دوران تحریم از قلب دفاع چندلایه و کنسرسیومی اسرائیل عبور می کند و دقیقا به اهدافی در قلب این رژیم اصابت می‌کند.

آمریکایی‌ها که شاید باور نمیکردند جلوی چشم آنها چنین اتفاقی روی بدهد برای کاهش آلام اسرائیلی‌ها و فشار بر ایران روی به حربه کهنه و تجربه شده تحریم های اقتصادی آوردند.

شرکت فولاد خوزستان نامی است که در تحریم‌های اخیر بیش از هر چیز دیگری نامش جلب توجه کرده است.

فولاد خوزستان در سال‌های اخیر به نماد خودباوری و خودشکوفایی اقتصادی در کشورمان تبدیل شده که در دوران تحریم و با وجود چالشها و دشواری‌های مختلف داخلی و خارجی مانند محدودیت انرژی عوارض صادراتی و وجود رقبای قدرتمند خارجی توانسته است چراغ تولید و توسعه را در کشور روشن نگه دارد و به الگویی از پیشرفت و توسعه با چاشنی بومی‌سازی تبدیل شود.

افزایش صادرات و ارزآوری برای کشور علیرغم تحریم‌ها و ایفای نقش مهم و بی بدیل در اقتصاد کلان کشور و در اختیار گرفتن بیشترین سهم در صادرات غیرنفتی، فولاد خوزستان را به پیشران امیدآفرینی و خودکفایی کشور تبدیل نموده است. یکه تازی در تامین بازار شمش فولادی ایران، تحقق بلندپروازی‌ها در عرصه تولید و توسعه که در راه اندازی کارخانه فولادسازی شادگان و افتتاح مگامدول زمزم ۳ تجلی یافت، بومی سازی چندین هزار قطعه استراتژیک صنعت فولاد با کمک شرکت‌های دانش بنیان برای اولین بار در ایران و حتی جهان همگی نشان داد که با میدان دادن به جوانان تحصیل‌کرده و مهندسان و متخصصان کشورمان می‌توان تحولات بزرگ و ماندگاری را بدون حضور حتی یک کارشناس خارجی رقم زد.
تحریم شرکت فولاد خوزستان از این حیث جنبه نمادین هم دارد که دشمن

بزرگترین خطر را استقلال و خودشکوفایی اقتصادی می داند.
در چنین شرایطی همه مسئولان کشور می‌بایست خط مقدم تولید کشور را پشتیبانی کنند. رفع محدودیتهای انرژی برای صنعت فولاد مساله ای است که مسئولان برق و گاز کشور و استان می‌بایست به آن توجه کنند و در برابر تحریمهای آمریکا نقش ملی و انقلابی خود را ایفا کنند. ضمن آنکه قلم ها و قدمهایی که رسالتی جز تضعیف و دلسردی رزمندگان اقتصادی کشور برای خود تعریف نکرده بودند حالا دیگر باید بدانند دشمن کجا را هدف گرفته است. شهید همت میگفت هر موقع در مناطق جنگی راه را گم کردید نگاه کنید آتش دشمن کدام سمت را می‌کوبد همان جبهه خودی است.

تکلیف روشن است و آنانکه دل در آبادانی و سرافرازی این آب و خاک عزیز دارند، می بایست در هر موقعیت و کسوتی که هستند سنگرها را در حمایت از خط مقدم جنگ اقتصادی پر کنند و رو به سوی دشمن تیر بزنند مرزها از این بعد روشن‌تر می‌شود.

انتهای پیام

 

فولاد خوزستان – تحریم