www.simasanaat.com

تخفیف عوارض ساختمانی برای خانواده‌های دارای حداقل ۳ فرزند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از ارائه تخفیف 10 درصدی در حوزه پایانکار، عوارض ساخت و ساز، هزینه پروانه و عوارض ساختمانی به خانواده های دارای حداقل سه فرزند زیر بیست سال خبر داد.

به گزارش سیماصنعت، حمیدرضا صارمی معاون شهردار تهران در خصوص اجرای ماده پنج قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت توسط شهرداری تهران، گفت: کشور برای پیشرفت، نیازمند نیروی کار جوان و خلاق است و کاهش رشد جمعیت و به دنبال آن پیری جمعیت، هشداری است برای از دست دادن نیروی کار جوان که بسیاری از کشورها در دهه های اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده اند. طی سال های گذشته بارها کارشناسان و پژوهشگران جمعیت نسبت به وقوع «ابربحران پیری جمعیت» در کشور هشدار داده اند، چراکه مطابق آمارهای رسمی سال ۱۳۹۵، رشد جمعیت ۱.۲ بود و این عدد در سال ۱۴۰۰، ۵۰ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از وقوع این ابر بحران، قانون “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت”، بر اساس اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی در سال ۱۴۰۰ با هدف اجرای صحیح سیاست‌های جمعیتی تصویب و لازم الاجرا شد و دستگاه‌های مختلف مکلف به اجرای این قانون هستند.

معاون شهرداری تهران تصریح کرد: سیاست های کلی جمعیت و خانواده و همچنین برنامه ششم توسعه، دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری تهران را مکلف کرده تا برای تأمین و ارتقاء کیفیت مسکن، به خانواده های دارای حداقل سه فرزند زیر بیست سال، در حوزه پایانکار، عوارض ساخت و ساز، هزینه پروانه و عوارض ساختمانی، ۱۰ درصد تخفیف ارائه دهند و این تخفیف تا متراژ (۱۳۰) مترمربع زیربنای مفید در شهر تهران قابل اعمال است.

صارمی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران در راستای اجرای مفاد این قانون، مصوبه «عوارض ساختمانی، ارزش‌افزوده ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی و ارزش معاملاتی موضوع تبصره ۱۱ماده صد قانون شهرداری تهران از سال ۱۴۰۳» را ابلاغ کرده است، گفت: با توجه به این موضوع، اکنون اجرای این معافیت توسط اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران ابلاغ شده است و دفاتر خدمات الکترونیک شهر موظف به اخذ کلیه مدارک و مستندات از جمله اسناد مالکیت رسمی و مدارک شناسایی سرپرست خانواده و فرزندان زیر بیست سال در زمان تشکیل پرونده و اسکن و آرشیو آن ها هستند.

انتهای پیام