www.simasanaat.com

تداوم روند کاهشی شاخص بورس

ارزش معاملات امروز در بازار سرمایه به زیر ۴ هزار میلیارد تومان نزول کرد و برای اولین بار در ماه جاری به ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش سیماصنعت، بازار سرمایه در ادامه روند فرسایشی و متزلزل خود، روز جاری را اگرچه متعادل آغاز کرد اما در نهایت همچون چند روز گذشته در نهایت با برتری عرضه ها نسبت به تقاضا به کار خود پایان داد. البته بررسی روند معاملات این روزهای بازار نشان  می دهد همانطور که تقاضای قوی در بازار وجود ندارد، از طرفی عرضه ی سنگین هم در بازار مشاهده نمی شود و به نظر می رسد بازار در حال تصمیم گیری برای ادامه مسیر است.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۲۰۰  واحدی به ۲ میلیون و ۹۷ هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۷۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۳۸ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «کنور» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «آریا» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «فولاد» و «وآذر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «نخریس» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۳ هزار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۶۶ نماد در محدوده مثبت و ۲۵۷ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۶ نماد در محدوده مثبت و ۱۸۸ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام