www.simasanaat.com

توافق با امارات برای سرمایه‌گذاری در توسعه بندر چابهار

وزیر راه و شهرسازی گفت: زمینه‌های توسعه فعالیت‌های بندری در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات ارائه شد و توافقات اولیه بین دو کشور صورت گرفت. همچنین توافقاتی با طرف اماراتی برای سرمایه‌گذاری در توسعه بندر چابهار هم انجام شد.

به گزارش سیماصنعت، مهرداد بذرپاش ظهر امروز ۱۲ اردیبهشت ماه در حاشیه کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی در جمع خبرنگاران با اشاره به مهم‌ترین محور‌های مذاکراتی که هم اکنون در حال انجام است اظهار داشت: توسعه پروژه ایران راه که در دستور کار دولت سیزدهم است، تکمیل مسیر‌های شمال به جنوب در حوزه زیرساخت و تسهیل نرم افزایی ترانزیت کشور از مهم‌ترین محور‌های مذاکراتی این کمیسیون مشترک خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که سال قبل ترانزیت جاده‌ای کشور۵۸ درصد رشد داشته است، گفت: زمینه‌های توسعه فعالیت‌های بندری در این کمیسیون ارائه شد و توافقات اولیه بین دو کشور صورت گرفت. همچنین توافقاتی با طرف اماراتی برای سرمایه‌گذاری در توسعه بندر چابهارهم انجام شد.

وی ادامه داد: توسعه فاز ۲ بندر چابهار یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به تجارت ۲۷ میلیادری ایران و امارات در سال گذشته افزود: امارات بعد از چین دومین شریک تجاری ایران است و با توافقاتی که در این کمسیون صورت گرفته این عدد به ۳۰ میلیارد دلار در سالجاری خواهد رسید.

بذرپاش گقت: امیدواریم با راه اندازی مسیر چابهار به زاهدان که تا پایان امسال به بهرداری می‎رسد و توسعه این بندر یک ظرفیت عظیم ترانزیتی در شرق کشور ایجاد شود و کشور امارات نیز می تواند از این ظرفیت برای انتقال کالا استفاده کند.

انتهای پیام

 

وزارت راه و شهرسازی – بندر چابهار