www.simasanaat.com

تکمیل پروژه فیبرنوری شهرستان‌های استان تهران ظرف ۶ ماه آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار تهران ابزار امیدواری کرد که با همراهی فرمانداران و شهرداران در هفته دولت سال آینده جشن پوشش کامل شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری در شهرستان‌های استان تهران برگزار شود.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در ادامه سلسله جلسات هفتگی با استانداران به‌منظور بررسی وضعیت شبکه ارتباطی استان و میزان پیشرفت پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها میزبان علیرضا فخاری، استاندار تهران بود.

وی در این دیدار پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها را مهم‌ترین پروژه ارتباطی کشور دانست و گفت: این پروژه زیر ساخت توسعه کشور و استان خواهد بود و با تکمیل آن چهره ارتباطات شهرها دچار تحول خواهد شد و اثرات آن را می‌توان در سایر حوزه‌ها مشاهده کرد.

زارع پور افزود: اکنون دیگر این پروژه بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه به یک تکلیف قانونی برای همه تبدیل‌ شده و وزارت ارتباطات بر اساس برنامه هفتم توسعه مکلف شده است که ۲۰ میلیون «اتصال» به فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها را ایجاد کند و تا پایان برنامه هفتم نیز تمام ساختمان‌های کشور باید به فیبر نوری متصل شوند و این نیازمند همدلی و همراهی همه بخشهای کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این پروژه را یک پروژه‌ امیدبخش خواند و تأکید کرد که با اتصال منازل و کسب و کارها به شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری و دسترسی مردم به سرعت‌های تا هزار مگابیت بر ثانیه می‌توان میزان رضایت‌مندی در جامعه را افزایش داد.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه می‌تواند چهره ارتباطات کشور و استان‌های کشور را متحول کند ابراز امیدواری کرد که استاندار تهران شخصاً در استان راهبری پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها را بر عهده بگیرید و در جلسات هفتگی با فرمانداران و شهرداران، این پروژه را مدیریت و کنترل کند و زمینه را برای همراهی مدیران شهری به‌ویژه شهرداران فراهم کنید.

زارع‌پور تاکید کرد: امیدواریم با همراهی فرمانداران و شهرداران و مدیران استان در هفته دولت سال آینده، جشن سبز شدن استان در حوزه ارتباطاتی از تکمیل پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا تکمیل پوشش شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبرنوری برگزار شود و البته انتظار می رود در ۲۷ اردیبهشت که مصادف با روز جهانی ارتباطات است حداقل ۵۰ درصد این پروژه به سرانجام رسیده باشد.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه این جلسه نیز علیرضا فخاری-استاندار تهران- اظهار کرد: برای این کار بسیار مهم، اساسی و ارزشمند اگر هماهنگی‌های حداکثری داشته باشیم با کمترین هزینه‌های می‌توانیم کار را به خوبی پیش ببریم که این همراهی نیازمند اراده قوی و پای کار بودن است که بنده حتما این پروژه را به طور ویژه پیگیری و نظارت می‌کنم.

استاندار تهران ادامه داد: فرمانداران ما مکلف هستند نهایت هماهنگی و همراهی را با پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها داشته باشند چون این یک پروژه ملی است. بنابراین اگر فرمانداری در مسیر این پروژه مانعی ایجاد کرده یا می کنند حتما به ما اطلاع دهید.

گفتنی است در ابتدای این جلسه مرتضی رضایی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران گزارشی از وضعیت ارتباطی استان ارایه کرد.

انتهای پیام