www.simasanaat.com

رشد کم جان بازار پس از ریزش‌های متوالی

بازار سرمایه پس از ریزش های پی در پی که در روز های گذشته تجربه کرد، بالاخره توانست با رشدی ۷ هزار واحدی کمی از ریزش های هفته ی گذشته را جبران کند.

به گزارش سیماصنعت، بازار سهام سومین روز کاری هفته را با رشد به کار خود پایان داد. این در حالی است که در طی هفته های گذشته بازار سرمایه حمایت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی را از دست داد و به نظر می رسد برای رشد قابل توجه خود باید ابتدا بتواند از سد این مقاومت عبور کند.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۶۶۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۷۱ هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ۴۵۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۲۷ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «شستا» و «بوعلی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فصبا»، «غصینو» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خودرو»، «فولاد» و «سصفها» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «بیوتیک» و «آردینه» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۳ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۳۲۰ نماد در محدوده مثبت و ۱۰۵ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۵۹ نماد در محدوده مثبت و ۱۵۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام