www.simasanaat.com

ریزش کم‌سابقه شاخص بورس

شاخص کل بورس در معاملات امروز، ریزشی ۶۲ هزار واحدی را تجربه کرد.

به گزارش سیماصنعت، بازار سهام در ادامه روز های رکودی خود، در طی معاملات امروز با ریزشی کم سابقه مواجه شد. گفتنی است فشار فروشی که به واسطه انتشار صورت های مالی برخی از شرکت های پتروشیمی و پالایشی صورت گرفت، در رنج منفی اکثریت بازار بی تاثیر نبود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۶۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۰۶ هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۲۰ هزار واحدی به ارتفاع ۶۹۴ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فولاد» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «شگویا» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «فولاد»، «ذوب» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «فزر» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۴ هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۴۸۵ میلیارد تومان به بازار سهام خروج کردند.

در بازار امروز ۴۱ نماد در محدوده مثبت و ۳۹۰ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۷۱ نماد در محدوده مثبت و ۳۱۴ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام