www.simasanaat.com

ریزش ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه در پایان معاملات امروز با ریزشی ۱۰ هزار واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار واحد آرام گرفت.

به گزارش سیماصنعت، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را برخلاف روز های گذشته متعادل آغاز نکرد و از همان ابتدا اکثر سهام بازار در دامنه خمنفی معامله شدند. این در حالی است که نرخ ارز در بازار غیر رسمی با افزایش قابل توجهی در این روز ها مواجه شده است اما بازار سرمایه فعلا واکنش خاصی به افزایش نرخ ارز غیر رسمی نشان نداده است.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۰ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار واحد رسید، همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی ۴ هزار واحدی به ارتفاع ۷۳۴ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «شپنا»، «شستا» و «وبملت» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «بپاس» و «فصبا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «شستا» و «ثشاهد» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نخریس»، «فصبا» و «کرومیت» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۱۰ نماد در محدوده مثبت و ۳۲۸ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۱۴ نماد در محدوده مثبت و ۲۲۸ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام