www.simasanaat.com

ریزش ۲۰ هزار واحدی شاخص کل بورس

بازار سرمایه مطابق پیش‌بینی‌ها و با توجه به شرایط منطقه، ریزشی ۲۰ هزار واحدی را تجربه کرد.
به گزارش سیماصنعت، بازار سهام معاملات روز جاری را با توجه به تحولات و اخبار این روزها، مطابق پیش بینی ها منفی آغاز کرد و رفته رفته بر فشار عرضه ها افزوده شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۲۰ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۱۶ هزار واحدی به ارتفاع ۷۴۳ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «وبملت» و «اخابر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «فزر» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «آردینه» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است دیگر نکته ای که در این روزها به چشم می خورد سبز پوشی کامل صندوق های طلای بورسی است که با توجه به روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین قیمت طلای جهانی حجم قابل توجهی از معاملات را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۶ هزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۶۲ نماد در محدوده مثبت و ۳۹۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۸۰ نماد در محدوده مثبت و ۲۶۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام