www.simasanaat.com

سجام ۶ ساله شد

به گزارش سیماصنعت، از ابتدای سال تا دیروز (‌۲۹ فروردین جاری)، ۹۰هزار و ۶۰۰نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند تا تعداد کل اعضای حاضر در این سامانه ملی به عدد ۴۶ میلیون و ۱۵ هزار نفر برسد.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا به اختصار «سجام» ۲۹ فروردین سال ۱۳۹۷ در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی شد. هدف از راه‌اندازی این سامانه، شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران بود که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» فقط یک بار برای همیشه در این سامانه اطلاعات خود را ثبت می‌کنند و پس از احراز هویت حضوری یا غیرحضوری می‌توانند از سرویس‌های الکترونیک و متنوع درگاه یکپارچه ذی‌نفعان استفاده کنند.

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، پیگیری سهام عدالت متوفی، حضور در مجامع به صورت الکترونیک، شرکت در پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم، مشاهده و گزارش دارایی، گزارش سودهای پرداخت شده و دریافت گواهی سهام از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت‌نام در سامانه سجام است.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

براساس جدیدترین آمارهای سپرده‌گذاری مرکزی، در زمستان سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۹۵ هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند تا شاهد رشد ۹۵ درصدی تعداد ثبت‌نام‌‌کنندگان نسبت به پاییز سال گذشته باشیم.

در مجموع ۲ میلیون و ۴۵۸ هزار نفر در سال گذشته در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند تا بتوانند از خدمات متنوع سپرده‌گذاری مرکزی استفاده کنند.

انتهای پیام