www.simasanaat.com

سقف اجاره‌بهای مسکن در روزهای پیش رو ابلاغ می‌شود 

وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خبر داد و گفت: سقف اجاره‌بها در روزهای آینده به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش سیماصنعت، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در نشست سخنگوی دولت که امروز دوشنبه ۴ تیرماه با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، در خصوص تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن گفت: با توجه به مصوباتی که در شورای‌عالی مسکن داشتیم و رایزنی‌هایی که با استان‌ها صورت گرفته، سقف اجاره‌بها در روزهای آینده نهایی و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد و امیدواریم این قانون بتواند وضعیت بازار را بهبود بخشد.

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به این که در ابتدای مسیر اجرای قانون قرار داریم، این امکان وجود دارد که با مقاومت برخی برای عمل به آن روبه‌رو شویم. اما این قانون دست دولت را برای کنترل و آرام کردن بازار در بخش اجاره و خرید و فروش و نظام‌مند کردن مشاوران املاک باز گذاشته است.

بذرپاش در ادامه به مسکن‌های باقی‌مانده از طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در خصوص مسکن مهر که ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده از دولت‌های گذشته باقی‌مانده بود و با توجه به این که قرار نبود آورده‌ای برای این مسکن‌ها به دست آید، به طور متوسط برای هر واحد از آن ۳۰۰ میلیون تومان منابع نیاز بود.

وی افزود: بااین‌وجود تا کنون ۱۳۳ هزار واحد از مسکن‌های مهر باقی‌مانده به اتمام رسیده و تحویل مردم شده است؛ مسکن‌هایی که مردم بیش از ۱۰ سال برای تحویل آن در انتظار بودند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که بنا بود تا پایان دولت سیزدهم پرونده مسکن مهر باقی‌مانده از دولت‌های گذشته بسته شود، اظهار کرد: برای اتمام این میزان از مسکن مهر، ۳۵ همت منابع صرف شده و در به اتمام رساندن این پروژه‌ها بزرگ‌ترین مولدسازی تاریخ ایران اتفاق افتاد. البته در کنار این مسکن‌ها توسعه خدمات روبنایی از جمله مدرسه، مسکن، درمانگاه و… در حال ساخت و ساز است و سرانه خدمات در شهرهای جدید به سرعت در حال افزایش است.

انتهای پیام

وزارت راه و شهرسازی – سقف اجاره بها