www.simasanaat.com

سیستم خنک کننده جدید در سری گلکسی S24 سامسونگ

گوشی های سری گلکسی اس 24 سامسونگ – Samsung Galaxy S24 محفظه بخار بزرگ‌تری از نسل پیشین خود دارند؛ چیزی که کارایی سیستم خنک کننده آن‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش گجت نیوز ، سامسونگ اعضای خانواده گلکسی S24 را با ویژگی‌های ارتقایافته‌ای معرفی کرد که می‌توانیم به صفحه نمایش روشن‌تر، پردازنده سریع‌تر، دوربین باکیفیت‌تر و ماندگاری شارژ بیشتر اشاره کنیم؛ اما سیستم خنک کننده این گوشی‌ها نیز بی‌نصیب نمانده است.

به‌ادعای کمپانی کره‌ای، پرچمداران جدید می‌توانند در بازه‌های زمانی طولانی‌تری با حداکثر پرفورمنس کار کنند؛ آن هم هر دو نسخه اسنپدراگون و اگزینوس!

همه‌چیز به محفظه بخار سری گلکسی اس ۲۴ برمی‌گردد که از نسل پیشین بزرگ‌تر شده و فرآیند انتقال حرارت و خنک‌سازی پردازنده را به‌نحو موثرتری انجام می‌دهد. در تصویر زیر می‌توانید سایز این قطعه را در پرچمداران جدید و قدیم، مقایسه کنید.

بنابر توضیحات سامسونگ، محفظه بخار گلکسی S24 تا ۱.۵ برابر نسبت به گلکسی S23 بزرگ‌تر شده است. در مدل پلاس، این افزایش سایز ۱.۶ برابر است و در مدل اولترا حتی ۱.۹ برابر!

این یعنی در استفاده‌های سنگین، گوشی‌ برای مدت طولانی‌تری خنک می‌ماند و بدون لگ، کندی یا افت فریم کار می‌کند.

ناگفته نماند که چیپست ۱۰ هسته‌ای و ۴ نانومتری گوشی‌ها نیز نقش بسزایی در بهبود عملکرد آن‌ها ایفا می‌کنند. اگزینوس ۲۴۰۰ که برای نسخه‌های معمولی و پلاس در اکثر نقاط دنیاست، هم CPU و هم GPU سریع‌تری از اگزینوس ۲۲۰۰ دارد. در مورد اسنپدراگون ۸ نسل ۳ هم که هر چه بگوییم کم گفته‌ایم؛ تراشه‌ای که برای نسخه‌های قابل فروش در آمریکا، چین، کره‌ و استرالیا استفاده می‌شود.

 

انتهای پیام