www.simasanaat.com

صرفه‌جویی ۹۰۰ میلیارد تومانی برای مستأجران با ثبت بیش از ۵۷۰ قرارداد در «خودنویس» 

مدیر سامانه خودنویس از ثبت ۵۷۰ هزار و ۷۵۴ قرارداد اجاره در سامانه خودنویس خبر داد و میزان صرفه جویی در هزینه را برای مستاجران در این بخش معادل ۹۲۸ میلیاردتومان برشمرد.

به گزارش سیماصنعت، مهدی ساسانی مدیر سامانه خودنویس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تازه ترین آمار ثبت قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس را تشریح کرد و گفت: تاکنون تعداد ۸۴۶ هزار و ۹۷۸ قرارداد در سامانه خودنویس ایجاد شده است که از این تعداد قرارداد ایجاد شده ۵۷۰ هزار و ۷۵۴ قرارداد تکمیل و ثبت شده است.

مدیر سامانه خودنویس حداقل صرفه جویی به واسطه ثبت قراردادهای اجاره را که بدون هزینه ای برای مستاجران و موجران است معادل ۹۲۸ میلیاردتومان عنوان کرد.

ساسانی همچنین با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۸۰ قرارداد خرید و فروش در سامانه خودنویس ثبت شده است تصریح کرد: بخش خرید و فروش هنوز در سامانه خودنویس رسما رونمایی نشده است و به زودی این بخش نیز به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، سامانه خودنویس با هدف کاهش هزینه‌های واسطه‌گری و کاهش هزینه‌های مالی و غیرمالی معاملات مسکن از طریق ثبت رایگان قراردادهای اجاره توسط متعاملان به آدرس srem.mrud.ir  ایجاد شده است.

انتهای پیام

وزارت راه و شهرسازی – سامانه خودنویس