www.simasanaat.com

طلای جهانی مسیر خود را عوض کرد

قیمت جهانی طلا با توجه به جلسه فدرال رزرو آمریکا برای کاهش ماهانه تعیین شد.

به گزارش سیماصنعت، قیمت جهانی طلا در مسیر اولین کاهش ماهانه خود در چهار سال گذشته قرار داشت زیرا سرمایه‌گذاران برآورد خود را از کاهش سریع و دقیق نرخ بهره در ایالات‌متحده کاهش دادند و منتظر اظهارات فدرال رزرو ایالات‌متحده هستند. قیمت جهانی طلا امروز، چهارشنبه (۳۱ ژانویه) پس از رسیدن به بالاترین سطح دو هفته‌ای ۲۰۴۸ دلار و ۱۲ سنت در جلسه قبل، در ۲۰۳۵ دلار و ۹ سنت در هر اونس ثابت بود. قیمت‌ها در این ماه تاکنون ۱.۳ درصد کاهش یافته است. قیمت طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۳۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

بر اساس برنامه احتمالی نرخ بهره IRPR در گروه بورس اوراق بهادار لندن LSEG، معامله گران در حدود ۱۳۰ واحد پایه کاهش نرخ فدرال رزرو برای سال جاری قیمت‌گذاری کردند که نسبت به شرط بندی‌ها در پایان سال ۲۰۲۳ کمتر است. قیمت‌گذاری در بازار پول نشان می‌دهد که شانس کاهش نرخ بهره در ماه مارس از حدود ۹۰ درصد در ماه گذشته به ۴۳ درصد کاهش یافته است.

شاخص دلار آمریکا با افزایش بیش از ۲ درصدی تا کنون در ژانویه در مسیر ثبت بهترین ماه خود از سپتامبر قرار گرفت. بازدهی اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات‌متحده به پایین‌ترین حد دو هفته اخیر یعنی ۴.۰۲۶۱ درصد رسید اما همچنان بالاتر از پایان سال یعنی ۳.۸۶ درصد بود. تمرکز بازار به بیانیه فدرال رزرو در پایان جلسه دو روزه آن تغییر خواهد کرد که انتظار می‌رود نرخ‌های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.

طبق گزارش رویترز، داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که فرصت‌های شغلی در ایالات‌متحده به طور غیرمنتظره‌ای در دسامبر افزایش یافت در حالی که اعتماد مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در ژانویه به بالاترین میزان در دو سال گذشته افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۳.۱۲ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ثابت در ۹۲۰.۵۷ دلار آمریکا بود و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۷۵.۴۹ دلار رسید و هر سه برای کاهش ماهانه آماده بودند.

انتهای پیام