www.simasanaat.com

فرایند ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کرد 

بذرپاش شورای مسکن یزدوزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد در کشور از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون آغاز شده است، از آغاز فرایند احداث ۶ شهرک مسکونی در استان یزد خبر داد.

به گزارش سیماصنعت، مهرداد بذرپاش امشب ۲۸ اردیبهشت در حاشیه جلسه شورای مسکن استان یزد گفت: آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن یزد در شورای مسکن استان بررسی شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق آمار، فرایند ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی سراسر کشور از ابتدای دولت تاکنون آغاز شده است، توضیح داد: تکمیل واحدها سرعت گرفته است و در سفر روز گذشته رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مازندران بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه امسال سال تحویل و تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن است، گفت: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن به شمار می‌رود. با توجه به اینکه تعهد استان یزد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۵۷ هزار واحد بوده است تاکنون بیش از این میزان وارد فرایند ساخت شده است.

بیش از ۱۰۰ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن شناسایی شد

بذرپاش افزود: اراضی شناسایی شده طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور هم اکنون از ۱۰۰ هزار هکتار فراتر رفته است و از این میزان ۵۱۰۰ هکتار اراضی تامین شده در استان یزد است.

این مقام مسئول تصریح کرد: عملیات آماده‌سازی اراضی در سراسر کشور سرعت مناسبی یافته و کار بسیار مهمی در این حوزه انجام شده است.

احداث ۲۱ شهرک مسکونی در شورای عالی شهرسازی مصوب شد

وی توضیح داد: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم شهرک سازی است. هم اکنون ۵۰ شهرک در شورای عالی شهرسازی و معماری در حال بررسی است که از این میزان احداث۲۱ شهرک به تصویب رسیده است.

بذرپاش با اشاره به اینکه احداث شهرک‌های مصوب آغاز شده است، یادآور شد: در سفر روز گذشته به استان مازندران احداث سه شهرک آغاز شد و این روند ادامه دارد.

ساخت ۶ شهرک در استان یزد آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی از آغاز احداث ۶ شهرک در استان یزد خبر داد و گفت: این شهرک‌ها در پردیسان یزد، میبد، اردکان و دیگر شهرها احداث می‌شود.

بذرپاش افزود: احداث شهرک‌های منفصل شهری سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحدهای طرح نهضت ملی مسکن است.

وی ادامه داد: از دیگر راهبردهای وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن متقاضیان اجرای قانون طرح جوانی جمعیت واگذاری زمین به این بخش از متقاضیان است. سال گذشته در واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت از ۷۰ هزار واحد عبور کردیم. امسال نیز بیش از میزانی که در سال گذشته زمین به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافت، اراضی به این طرح اختصاص خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: امشب همزمان با ایام ولادت امام رضا علیه السلام به بیش از ۵۰۰۰ متقاضی زمین طرح جوانی جمعیت استان، زمین واگذار می‌شود. با احتساب زمین‌هایی که امشب به متقاضیان واگذار می‌شود، زمین‌های واگذار شده به متقاضیان طرح جوانی جمعیت استان یزد به ۹۰۰۰ عدد می‌رسد.

بذرپاش تصریح کرد: واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت علاوه بر تاکید رئیس جمهور ضرورتی است که وزارت راه و شهرسازی بر آن اهتمام دارد و اجرای این طرح نه فقط وظیفه بلکه باور ماست.

انتهای پیام

 

وزارت راه و شهرسازی – نهضت ملی مسکن