www.simasanaat.com

قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۴ هزار دلار رسید

در مقایسه با هفته گذشته، قیمت بیت کوین بیش از 11 درصد کاهش یافته است.

بیت کوین در روز جمعه بزرگ‌ترین سقوط هفتگی خود در بیش از یک سال گذشته را تجربه کرد. قیمت بزرگ‌ترین رمزارز جهان با ۸ درصد کاهش در روز جمعه به ۵۳۵۲۳ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت آن از اواخر فوریه تاکنون محسوب می‌شود.

همانطور که نشریه فوربس در گزارش خود توضیح می‌دهد، در مقایسه با هفته گذشته، قیمت بیت کوین بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته است. سایر ارزهای دیجیتال نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته‌اند، به‌طوری که قیمت اتر به زیر ۲۹۰۰ دلار رسیده است و توکن‌هایی مانند BNB بایننس و Solana نیز به‌ترتیب ۱۱ و ۵.۸ درصد کاهش یافته‌اند.

تصمیم صرافی ورشکسته Mt. Gox و تاثیر آن روی قیمت بیت کوین

بیت کوین

اما دلیل کاهش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چه بوده است؟

روز جمعه، مدیران صرافی Mt. Gox که سال ۲۰۱۴ اعلام ورشکسته شد، اعلام کرد که روند بازپرداخت به طلبکاران خود را مطالب با «طرح بازسازی‌اش» آغاز کرده است. بازپرداخت‌ها به‌صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد و طلبکاران در مجموع حدود ۱۴۰ هزار بیت کوین (به ارزش ۷.۶ میلیارد دلار) و ۱۴۳۰۰۰ توکن بیت کوین کش (BCH) (42.5 میلیون دلار) دریافت خواهند کرد.

عصر پنجشنبه نیز Mt. Gox حدود ۴۷۲۲۸ بیت کوین (۲.۷۱ میلیارد دلار) را به یک کیف پول جدید منتقل کرد.

صرافی Mt. Gox

این موضوع باعث نگرانی برخی معامله‌کنندگان از این موضوع شده که طلبکاران ممکن است بخشی از طلب دریافتی خود را نقد کنند و در نتیجه این امر باعث کاهش قیمت‌ها شود.

Mt. Gox قبل از سقوط، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان بود و ۷۰ درصد از کل معاملات جهانی بیت کوین سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داده بود.

بیت کوین پس از راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در ایالات متحده، شروع قدرتمندی در سال داشت و قیمت آن در اواسط مارس به رکورد ۷۳۸۰۳.۲۵ دلار رسید. با این حال، از آن زمان تاکنون با مشکل مواجه شده است.

انتهای پیام