www.simasanaat.com

مخالفت علی‌آبادی با واردات خودرو برقی چینی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید براینکه خودروسازان به جای خودروی برقی چینی باید خودرو برقی ایرانی تولید کنند گفت: ما باید متناسب با اقلیم کشور خودمان خودروی برقی تولید کنیم.

به گزارش سیماصنعت، عباس علی آبادی امروز یکشنبه نوزدهم آذر با حضور در مراسم رونمایی از نخستین خودروی تمام برقی تولید داخل با اشاره به اینکه خوشبختانه با انعقاد تفاهم نامه‌ای میان شهرداری تهران، سازمان تاکسیرانی و وزارت صنعت و مدیران خودرو اولین خودروهای برقی به ناوگان تاکسیرانی کشور ملحق خواهند شد، اظهار کرد: البته باید آموزش‌های لازم در خصوص رانندگی با این خودروها به مصرف کنندگان ارائه شود که به همین منظور وزارت صنعت پیوست فرهنگی را تهیه و برای آگاهی عمومی مردم منتشر خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه با بکارگیری خودروهای برقی تنوع سوخت در کشور فراهم می‌شود، گفت: البته باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که این خودروها فعلاً آزمایشی هستند و باید بررسی کنیم کدام خودروی برقی برای کدام یک از اقلیم کشور باید تولید شود به همین منظور خودروسازان باید متناسب با اقلیم خودمان محصول برقی تولید کنند نه اینکه خودروی برقی چینی را در کشور تولید نمایند.

وزیر صنعت تصریح کرد: از هفته آینده روند برقی شدن تاکسیرانی کشور آغاز خواهد شد.

منوچهر منطقی معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت هم در خصوص خودروی برقی تولید داخل که امروز ۸۸ دستگاه به تاکسیرانی تهران تحویل داده شد، گفت: این خودرو با مشارکت چینی‌ها تولید شده و در گام نخست ۲۱ درصد داخلی سازی شده است. البته قرار است به مرور روند داخلی سازی این خودروها افزایش پیدا کند.

وی افزود: به صورت کلی برای تولیدات مقدماتی داخلی سازی خودروها از ۱۴ تا ۲۱ درصد آغاز و به مرور داخلی سازی آنها افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام