www.simasanaat.com

هرگز به OpenAI و محصولات آن ازجمله ChatGPT اعتماد نکنید

OpenAI به‌تازگی «پاول میکی ناکاسونه»، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا و رئیس سابق آژانس امنیت ملی (NSA) را عضو هیئت‌مدیره این شرکت کرده است. اکنون افشاگر و کارمند سابق NSA، «ادوارد اسنودن»، به این اتفاق واکنش نشان داده و می‌گوید هرگز به OpenAI یا محصولات آن (مثل ChatGPT) اعتماد نکنید.

به گزارش دیجیاتو، پاول ناکاسونه عضو کمیته جدید امنیت هیئت‌مدیره OpenAI نیز خواهد بود و اکنون ادوارد اسنودن در ایکس می‌گوید: «فقط یک دلیل برای انتصاب مدیر [سابق] NSA در هیئت‌مدیره وجود دارد؛ این خیانتی عمدی و حساب‌شده به حقوق هر انسان روی زمین است.» اسنودن، افشاگر مشهور NSA، به کاربران هشدار می‌دهد به OpenAI و محصولاتش، مانند ChatGPT، اعتماد نکنند.

«پاول ناکاسونه»

هشدار ادوارد اسنودن درباره استفاده از محصولات OpenAI

اولین‌ باری نیست که ادوارد اسنودن از OpenAI انتقاد می‌کند. سال گذشته، در کنفرانس سالانه کریپتو Consensus، او از سازنده ChatGPT به‌دلیل شفاف‌ نبودن داده‌هایی که مدل‌هایش را بر پایه آن‌ها آموزش می‌دهد، انتقاد کرد. سال پیش گفته بود این شرکت از ارائه دسترسی عمومی به داده‌های آموزشی و مدل‌های خود اجتناب می‌کند، بااین‌حال در زمینه هوش مصنوعی پیشرو است و از این بابت امتیازاتی دارد.

همچنین اسنودن گفته بود امیدوار است OpenAI و سایر شرکت‌های فناوری به‌ نفع مردم (و نه از آن‌ها) جاسوسی کنند. بااین‌حال، به‌ نظر می‌رسد این افشاگر در آخرین پستش و پس از پیوستن پاول ناکاسونه به OpenAI، دیگر امیدی به این شرکت ندارد.

سازنده ChatGPT در بیانیه خودش گفته است ناکاسونه برای تقویت توانایی OpenAI برای پاسخ به تهدیدات امنیت سایبری تلاش می‌کند. گروه ایمنی جدید OpenAI جایگزین تیم ایمنی قبلی می‌شود که پس از استعفای چندین نفر از مدیران آن منحل شد.

به‌ دنبال تحولات این شرکت هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳، ناکاسونه یکی از چندین عضو جدیدی محسوب می‌شود که به هیئت‌مدیره این شرکت پیوسته است.

انتهای پیام