www.simasanaat.com

هر چهار مدل آیفون ۱۶ احتمالاً با تراشه A18 عرضه می‌شوند

کدهای جدید بخش پشتیبانی اپل نشان می‌دهند که این شرکت ظاهراً امسال چهار مدل آیفون 16 را با تراشه A18 عرضه خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتو، کدهای جدید نشان می‌دهند اپل امسال چهار مدل آیفون ۱۶ را با تراشه A18 عرضه خواهد کرد. این حرکت، برخلاف سال گذشته، می‌تواند فاصله بین مدل‌های پرو و غیرپرو را کاهش دهد. همچنین احتمال عرضه مدل آیفون SE با تراشه A18 وجود دارد.

کدهایی که «نیکولاس آلوارز» در بخش پشتیبانی اپل کشف‌ کرده است، تأیید می‌کنند اپل قصد دارد امسال چهار مدل آیفون ۱۶ عرضه کند و تمامی این دستگاه‌ها از همان تراشه سری A استفاده خواهند کرد.

در این کدها، به شماره مدل‌های جدیدی اشاره شده که به آیفون‌های موجود مرتبط نیستند و از سیستم شماره‌گذاری اپل برای دستگاه‌های پرچم‌دارش پیروی می‌کنند.

کدهای کشف‌شده شامل شناسه‌های زیر برای آیفون هستند:

  • آیفون ۱۷.۱
  • آیفون ۱۷.۲
  • آیفون ۱۷.۳
  • آیفون ۱۷.۴
  • آیفون ۱۷.۵

تمامی این پنج مدل با شماره مشابهی آغاز می‌شوند که نشان می‌دهد اپل قصد دارد از یک تراشه برای آن‌ها استفاده کند. درحالی‌که مدل‌های آیفون ۱۵ با تراشه‌های مختلف شناسه‌های داخلی جداگانه‌ای دارند.

سری آیفون ۱۶ با تراشه یکسان: پایان تفکیک پرو و غیرپرو؟

سال گذشته، اپل آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس را با تراشه A16 بایونیک عرضه کرد، درحالی‌که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس با A17 پرو عرضه شدند که تفاوت بیشتری بین مدل‌های پرو و غیرپرو ایجاد کرد. خیلی از این تصمیم استقبال نشد و اکنون مشخص شده این حرکت با‌توجه‎‌به اینکه فقط آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به‌دلیل چیپست از هوش اپل پشتیبانی می‌کنند، اشتباهی بزرگ بوده است.

به‌ نظر می‌رسد اپل امسال قصد ندارد همان کار را بکند. براساس کدهای کشف‌شده در بخش پشتیبانی اپل، تمامی چهار مدل آیفون ۱۶ با تراشه A18 عرضه خواهند شد.

البته ممکن است هنوز سیستم دوگانه‌ای وجود داشته باشد تا مدل‌های غیرپرو آیفون ۱۶ تراشه A18 و مدل‌های پرو تراشه A18 پرو یا چیزی مشابه دریافت کنند اما حداقل دستگاه‌های ارزان‌تر گرفتار تراشه سال گذشته نخواهند بود.

به نظر می‌رسد اپل همچنان به سیستم شماره‌گذاری شناسه‌ها که طی سال‌ها از آن استفاده کرده است، پایبند است؛ بنابراین، تمامی مدل‌های آیفون ۱۶ همان تراشه را خواهند داشت و این موضوع با شایعات و خبرهای غیررسمی قبلی هم‌خوانی دارد.

انتظار می‌رود تمامی چهار مدل آیفون ۱۶ از تراشه جدید A18 استفاده کنند و اپل ممکن است همچنان تفاوت‌هایی بین مدل‌های استاندارد و پرو ایجاد کند، حتی تراشه‌ها را با نام‌های A18 و A18 پرو نام‌گذاری کند. اپل ممکن است از تراشه‌های A18 با تعداد کمتری از هسته‌های GPU برای مدل‌های آیفون ۱۶ استفاده کند، درحالی‌که تراشه‌هایی را که GPU بهتری دارند، برای مجموعه آیفون ۱۶ پرو ذخیره کند.

به‌دلیل ویژگی‌های هوش اپل که قرار است در iOS 18 معرفی شوند، منطقی است که هر چهار مدل آیفون ۱۶ و آیفون SE آینده تراشه A18 یکسان داشته باشند. هوش اپل به تراشه‌ای قدرتمند برای اجرای ویژگی‌های هوش مصنوعی نیاز دارد. درحال‌حاضر فقط آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس می‌توانند از Apple Intelligence استفاده کنند و اپل احتمالاً می‌خواهد مطمئن شود که تمام دستگاه‌های آینده توان لازم برای انجام وظایف یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را دارند.

انتهای پیام