www.simasanaat.com

همه دستگاه‌ها به قافله تولید مسکن در کشور بپیوندند 

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های در حال انجام در دولت سیزدهم با شهادت رئیس‌جمهور متوقف نمی‌شود، گفت: اجرای کلان پروژه نهضت ملی مسکن با اهتمام ویژه ای در حال انجام است اگرچه برخی از دستگاه‌ها در کمک به اجرای این پروژه اهتمام وزارتخانه را ندارند اما همه دستگاه‌ها به قافله تولید مسکن بپیوندند. 

به گزارش سیماصنعت، مهرداد بذرپاش امروز ۹ خرداد در مراسم افتتاح ۲۶ هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ هزار و ۴۵۵ واحد مسکونی در سطح استان تهران با بیان اینکه رقم آغاز عملیات اجرایی واحدهای نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی عبور کرده است، گفت: افتتاح‌های واحدهای مسکونی در هفته‌های آتی تداوم خواهد داشت و در راستای کلان پروژه نهضت ملی مسکن خواهد بود.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه واگذاری زمین و نوسازی بافت‌های فرسوده و سایر روش‌های ساخت با اهتمام ویژه مجموعه وزارت راه وشهرسازی در حال انجام است، توضیح داد: مشکلات مردم در بخش مسکن در حال رفع شدن است و حجم پروژه‌ها و افتتاح‌ها به حدی است که باید سجده شکر به جا آورد و تاکید می‌کنیم در این راه دلسرد نمی‌شویم.

وی بیان کرد: رئیس جمهور شهید دو بار از سایت پرند بازدید کرد و این نشان می‌دهد که پیگیری‌های آن مقام در تکمیل پروژه‌ها تاثیر عمده ای داشت همچنین در زمان حیات آن شهید متروی پرند نیز افتتاح و بهره برداری شد.

بذرپاش با تاکید بر اینکه کارهای در حال انجام در دولت سیزدهم با شهادت رئیس‌جمهور متوقف نمی‌شود، گفت: اجرای کلان پروژه نهضت ملی مسکن با اهتمام ویژه ای در حال انجام است. اگرچه برخی از دستگاه‌ها در کمک به اجرای این پروژه اهتمام وزارتخانه را ندارند اما همه دستگاه‌ها به قافله تولید مسکن بپیوندند.

بذرپاش تاکید کرد: آمار صدور پروانه در بافت فرسوده شهرها در سال گذشته شکسته شد و هم اکنون واحدهای نوسازی شده و در حال نوسازی از عدد ۲۸۱ هزار واحد عبور کرده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بهترین پاسداشت خون شهدا مجاهدت بیشتر در کارها است.

عضو کابینه دولت سیزدهم یادآور شد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بیش از یکصد هزار هکتار زمین تامین شده است، همچنین توافقات خوبی با نیروهای مسلح بخش صنعت، دانشگاه‌ها، وزارت ورزش و سایر وزارتخانه‌ها برای تامین مسکن کارکنان آنها انجام شده است و برخی به نتیجه رسیده است.

وی همچنین در خصوص واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت توضیح داد: در سال گذشته بیش از ۷۲هزار قطعه زمین به واجدان شرایط واگذار شد و امسال نیز این واگذاری‌ها تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام

وزارت راه و شهرسازی – مسکن