www.simasanaat.com

ورود هوش مصنوعی به المپیک پاریس

مقامات فرانسه در راستای تامین امنیت بازی‌های المپیک 2024، از هوش مصنوعی برای نظارت بر جمعیت استفاده خواهند کرد. این سیستم‌ها که در ایستگاه‌های قطار، کنسرت‌ها و مسابقات فوتبال آزمایش شده‌اند، قادر به شناسایی ترافیک خلاف، حضور در مناطق ممنوعه، ازدحام جمعیت، بسته‌های رها شده، سلاح، جسد و آتش‌سوزی هستند.

به گزارش سیماصنعت، مقامات فرانسوی در زمان برگزاری بازی‌های المپیک از هوش مصنوعی (AI) برای اسکن هزاران ورزشکار، مربی و تماشاچی برای نظارت استفاده می‌کنند.

آنها در ماه‌های اخیر سیستم‌های نظارت هوش مصنوعی را در ایستگاه‌های قطار، کنسرت‌ها و مسابقات فوتبال آزمایش کرده‌اند. وقتی بازی‌ها از اواخر جولای شروع شود، این سیستم‌ها جمعیت، بسته‌های رها شده و سلاح‌ها را شناسایی می‌کنند.

مقامات فرانسوی می‌گویند این ابزارها قبل از بازی‌ها به طور کامل عملیاتی نمی‌شوند اما از آن پس خدمات پلیس، آتش نشانی و برخی از ماموران امنیتی حمل و نقل فرانسه تا ۳۱ مارس ۲۰۲۵ از آنها استفاده خواهند کرد.

کمپین‌ها نگران هستند که نظارت هوش مصنوعی به یک امر عادی تبدیل شود. کتیا روکس سرپرست سازمان عفو ​بین‌الملل فرانسه، در این باره گفت: بازی‌های المپیک فرصت بزرگی برای آزمایش این نوع نظارت تحت پوشش مسائل امنیتی است و راه را برای سیستم‌های مزاحم‌تری مانند تشخیص چهره هموار می‌کند.

دولت فرانسه برای این کار ۴ شرکت را استخدام کرده است. پلتفرم‌های امنیتی این شرکت‌ها ۸ معیار کلیدی را اندازه‌گیری می‌کنند: ترافیک خلاف جریان، حضور مردم در مناطق ممنوعه، حرکت جمعیت، بسته‌های رها شده، وجود یا استفاده از سلاح، ازدحام بیش از حد، جسد روی زمین و آتش‌سوزی.

بر اساس گزارش سال ۲۰۲۰، در سراسر فرانسه حدود ۹۰۰۰۰ دوربین نظارت تصویری وجود داشت که توسط پلیس نظارت می‌شد. قانونگذاران فرانسوی سعی کرده‌اند با ممنوعیت تشخیص چهره، انتقادها را کاهش دهند. مقامات می‌گویند این خط قرمزی است که نباید از آن عبور کرد.

انتهای پیام