www.simasanaat.com

پیشرفت ۵۰ درصدی وزارت راه و شهرسازی در حوزه هوشمندسازی 

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ و خدمات ارائه شده در غرفه وزارتخانه از پیشرفت ۵۰ درصدی وزارت راه و شهرسازی در حوزه هوشمندسازی خبر داد.

به گزارش سیماصنعت، امیر محمود غفاری معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع روز دوشنبه ۱۱ تیرماه در جریان بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از سالن ۲۷ (دستگاه‌های دولتی) و غرفه وزارت راه و شهرسازی و خدمات ارائه شده همچون سامانه پنجره واحد خدمات هوشمند، سامانه خودنویس و سامانه املاک و اسکان بازید کرد.

وی در جریان این بازدید گفت: با توجه به اینکه عمده خدمات بر بستر فاوا انجام می‌شود از این رو وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از دستگاه‌های حیاتی کشور با خدمات گسترده در این حوزه پیش‌گام است.

غفاری افزود: وزارت راه و شهرسازی با صدور ۱۲۷ مجوز الکترونیک جزو یکی از دستگاه‌های مهم در حوزه دولت الکترونیک است. همچنین ۹۵ درصد از ۲۰۰ هزار درخواست مجوز از وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف و ۱۱۰ هزار مجوز صادر شده است.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: از طریق سامانه پنجره واحد نیز ۲۵۳ خدمت شناسه دار در حوزه راه و شهرسازی به متقاضیان ارائه می‌شود.

غفاری یادآور شد: در حوزه هوشمندسازی نسبت به تعهدات و تکالیف، وزارت راه و شهرسازی از پیشرفت خوبی برخوردار است. به طوری که تعهد این وزارتخانه در سال گذشته دستیابی به پیشرفت ۲۰ درصد بوده است، اما تا پایان سال به بیش از ۵۰ درصد رسید. لذا در صورتی که سایر بخش‌ها همکاری لازم را داشته باشند، تکالیفی که تا پایان ۱۴۰۳ بر عهده این وزارتخانه قرار دارد بسیار زودتر از موعد مقرر به سرانجام می‌رسد.

وی ادامه داد: تعداد مجموعه خدمات الکترونیک وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل و مسکن بسیار زیاد و از مزایای متعددی برخوردار است و از جمله آن‌ها می‌توان به سامانه خودنویس اشاره کرد، که نه تنها منجر به حذف واسطه‌ها شده بلکه در متوسط قیمت‌ها نیز تاثیر گذار بوده است.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی گفت: غرفه وزارت راه و شهرسازی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ فرصت خوبی است سؤالات و پیشنهادات خود در رابطه با سامانه‌های این وزارتخانه را با کارشناسان مستقر در غرفه در میان بگذارند.

انتهای پیام

 

وزارت راه و شهرسازی – نمایشگاه الکامپ