www.simasanaat.com

ElevenLabs از هوش مصنوعی جدیدی برای کاهش نویز صدا رونمایی کرد

این ابزار به‌طور رایگان در وب‌سایت ElevenLabs منتشر شده است و می‌تواند نویز و صداهای ناخواسته را از هرگونه محتوایی حذف کند.

به گزارش دیجیاتو، استارتاپ هوش مصنوعی ElevenLabs که بیشتر با تولید ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا شناخته می‌شود، به‌تازگی از ابزار جدیدی با نام AI Voice Isolator برای کاهش نویز رونمایی کرده است. این ابزار که هم‌اکنون از طریق پلتفرم ElevenLabs در دسترس است، به‌ کاربران اجازه می‌دهد تا نویز و صداهای ناخواسته را از هرگونه محتوایی، از ویدیو گرفته تا پادکست و محتواهای یوتوب، حذف کنند.

هنگام ضبط محتواهایی ازجمله یک ویدیو، پادکست یا مصاحبه، سازندگان اغلب با مشکل نویز پس‌زمینه مواجه می‌شوند. AI Voice Isolator که از طریق وب‌سایت ElevenLabs می‌توان به آن دسترسی داشت، برای برطرف‌کردن این مشکل طراحی شده است. البته باید اشاره کرد که این ابزار کاملاً جدید نیست و شرکت‌های دیگری ازجمله ادوبی نیز ابزارهای خود برای افزایش کیفیت صدای محتوا را ارائه کرده‌اند.

استفاده از ابزار هوش مصنوعی جدید ElevenLabs نسبتاً ساده است و در آن فقط باید محتوایی را که می‌خواهید صدای آن بهبود پیدا کند، آپلود کنید. هنگامی که فایل آپلود شد، مدل‌های زیربنایی آن را پردازش می‌کنند، نویز را شناسایی و در نهایت حذف می‌کنند.

نحوه کار ابزار هوش مصنوعی کاهش نویز ElevenLabs

ElevenLabs می‌گوید که این ابزار گفتار کاربران را به سطح محتواهای ضبط‌شده در استودیو تبدیل می‌کند. مدیر طراحی این شرکت نیز با انتشار ویدیوی در ایکس که در آن این ابزار صدای یک دمنده برگ را حذف می‌کند تا صدای فرد کیفیت بهتری داشته باشد.

وب‌سایت Venturebeat نیز در آزمایش این ابزار می‌گوید که AI Voice Isolator می‎‌تواند در چند ثانیه صدای شما را پردازش کند. همچنین در تمام آزمایش‌های آن، صداهای ناخواسته به‌درستی حذف شده‌اند و در نهایت گفتار واضحی در خروجی ارائه شده است. البته این مدل صداهایی مانند ضربه‌زدن به دیوار و برخورد انگشتان به یکدیگر را نتوانسته تشخیص دهد.

ElevenLabs می‌گوید که ابزار جدیدش به‌صورت رایگان ارائه شده اما در ماه فقط به‌اندازه یک محتوای ۱۰ دقیقه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد. بنابراین برای حذف نویز محتواهای طولانی‌تر، باید نسخه پولی آن را خریداری کرد که هزینه آن از ۵ دلار در ماه آغاز می‌شود.

ElevenLabs در چند وقت گذشته از برخی محصولات جدید خود رونمایی کرده است. ازجمله این ابزارها می‌توان به اپلیکیشن هوش مصنوعی ElevenLabs Reader: AI Audio اشاره کرد که به‌طور رایگان در دسترس کاربران iOS قرار گرفته است و می‌تواند مقالات شما را بخواند.

انتهای پیام